2009-04-25 (MLJ) Górnik Wieliczka - Garbarnia Kraków (2:2)

Posty: 66

Skąd: Kraków

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

Małopolska Liga Juniorów: Górnik Wieliczka-Garbarnia Kraków 2:2

Mecz walki. Przez pierwsze 15-20 minut drużyny rozgrywały typową partie szachów. Do momentu w którym zawodnik Garbarnii został sfaulowany na 20-25m. Kapitalnym uderzeniem z wolnego wykazał się Cebula który uderzył mocno,piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Górników. Bramka-stadiony świata Smile Wyrównanie padło po błędzie obrony która puściła napastnika a ten stając oko w oko z Feretem nie spudłował. Prawdziwe emocje nadeszły dopiero w II połowie. Piękne podanie do Dobruckiego który wychodzi sam na sam z bramkarzem i......zostaję sfaulowany przed 16 m. Decyzja sędziego może być tylko jedna(no może tylko sędzia Artur Śliwa miałby problemy z oceną). Oczywiście czerwona kartka,a ponieważ Górnicy nie posiadali rezerwowego bramkarza więc jego miejsce między słupkami zajął obrońca. Garbarnia oczywiście widząc zerowe umiejętności bramkarskie tegoż obrońcy ruszyła do ataku. Z prawej strony długim podaniem górą popisał się Rymarczyk zaś obrońca Górnika chciał podać piłkę głową do bramkarza jednak zrobił to tak niefortunnie że golkiper minął się z nią zaś Dobrucki strzelił do pustej bramki z 5 m. Wydawało się,że wynik jest ustawiony,Garbarnia prowadzi,Górnik gra w dziesiątkę,a jednak wtedy goście zaczęli popełniać głupie błędy w obronie. Niecelne podania,niezły pressing gospodarzy. Nagle w dość nie groźnej wydawałoby się akcji sędzia dyktuje karnego dla Górnika. Karny słuszny i chwilę później zamieniony na bramkę. Garbarnia jeszcze atakowała,między innymi poprzeczka po główce,jednak mecz zakończył się remisem. I trzeba przyznać,że zwycięstwo zostało stracone w bardzo bardzo głupi sposób. Nie ukrywajmy dziś Garbarnia zagrała po prostu słabo.