Forum RKS Garbarnia Kraków Strona Główna


RKS Garbarnia Kraków
Forum Kibiców
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
2010-04-03 Garbarnia Kraków - Górnik Wieliczka (godz. 11)
marcao
Garbarz Pełną Gębą

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków - Qr2nów


XXI kolejka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej
Garbarnia Kraków - Górnik Wieliczka
sobota, 3 kwietnia 2010, godz. 11
Stadion Garbarni, ul. Rydlówka 23


Inauguracja rundy wiosennej przed własną publicznością nastąpi nie w tym terminie, w którym się spodziewaliśmy, i nie przy pustych trybunach tak jak się jeszcze niedawno wydawało. Na przeszkodzie rozegrania meczu z Nidą Pińczów stanęła pogoda, zaś miłym gestem ze strony MZPN-u było uchylenie nałożonej na Klub kary zamknięcia stadionu, która miała obowiązywać jeszcze przez jedno spotkanie wiosenne, dzięki czemu będziemy mogli z poziomu trybun oglądać i wspierać naszych zawodników w walce o ligowe punkty w Krakowie.

Garbarnia po zwycięskim wyjeździe do Tarnowa, gdzie 2:0 ograła bardzo wysoko notowaną Unię będzie naszym faworytem spotkania z Górnikiem Wieliczka. Ale Górnika nie wolno lekceważyć. Chociaż nasi sąsiedzi "zza miedzy" zajmują dopiero dwunaste miejsce w ligowej tabeli i zgromadzili dotąd o cztery punkty mniej niż Garbarnia wiosną rozegrali dwa spotkania i zdobyli w nich cztery punkty. Na wyjeździe 3:1 ograli "czerwoną latarnię ligi", Hetmana Włoszczowa, u siebie natomiast zremisowali bezbramkowo z Czarnymi Połaniec.

Górnika w przerwie zimowej nie ominęły problemy organizacyjne. Klub boryka się z trudnościami finansowymi już od jakiegoś czasu, stały się ostatnio jednak one tak poważne, że zarząd klubu zastanawiał się wręcz nad wycofaniem zespołu z rozgrywek po rundzie jesiennej, ale na szczęście dla sportowej rywalizacji w lidze, kibiców sympatycznej ekipy ze słonego miasta oraz samego zasłużonego dla małopolskiego futbolu klubu do tak drastycznego kroku nie doszło. Chociaż wyniki sparingów wieliczan nie były imponujące (porażki z Młodą Wisłą i BKS Bochnia, remis z Alwernią) to jednak początkowe występy wiosną pokazały, że absolutnie zielono-żółto-czarnych nie można skreślać z grona liczących się ligowców.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Górnikiem i Garbarnią w tym sezonie rozegrane zostało 22 sierpnia ub. roku i zakończyło się na stadionie przy ulicy Daniłowicza bezbramkowym remisem.

W poprzednich latach Garbarnia nie miała okazji spotykać się w walce o ligowe punkty z zespołem Górnika, ponieważ wieliczanie przez ładnych kilka sezonów byli liczącą się ekipą trzeciego frontu, na który Garbarni nie udawało się awansować. Górnik również w większości z tych sezonów zajmował miejsca w górnej połówce tabeli lub wręcz czołówce grupy 4 III ligi (w sezonie 2006/07 przegrał ze znanym dobrze fanom Garbarni Kolejarzem Stróże walkę o baraże o II ligę tylko gorszym bilansem bezpośrednich spotkań). W sezonie przejściowym utrzymał się na trzecim poziomie rozgrywek i w następnym (2008/09) walczył w II lidze, zajmując wówczas wysokie piąte miejsce w końcowej tabeli. Niestety po sezonie zespół został wycofany z rozgrywek i następny sezon rozpoczął o jeden poziom niżej, niestety raczej bez widoków na powrót do dawnej dyspozycji.

Mamy nadzieję, że Brązowi potwierdzą dobrą dyspozycję zaprezentowaną w Tarnowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Garbarni do pojawienia się w wielkosobotnie przedpołudnie na Rydlówce i do gorącego dopingu dla naszych zawodników!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez marcao dnia Wto 21:59, 30 Mar 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
prezes68a
Administrator

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 616
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 33 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

JUTRO ZACZYNA SIĘ TU SEZON !!!

SOBOTA 3 KWIETNIA 2010 GODZ. 11:00


GARBARNIA KRAKÓW - GÓRNIK WIELICZKA


nie możesz być gdzie indziej!!!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
2010-04-03 Garbarnia Kraków - Górnik Wieliczka (godz. 11)
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi